Bezpečí bez stresu s bezdrátovým alarmem Jablotron Azor

Azor je nový bezdrátový alarm určený k ochraně majetku a osob. Hodí se jak pro byty, chaty, garáže, kanceláře, malé obchody apod. Vyniká „bezstresovým“ ovládáním a nenáročnou instalací. Základním prvkem systému je komunikátor. Používá GSM síť pro komunikaci s uživateli a pro přenos informací na pult centrální ochrany. Ke komunikátoru lze přiřadit 1 čtečku čipů, 10 detektorů a 10 oprávněných uživatelů. Objekt zabezpečí detektory pohybu osob, otevření oken a dveří, nebo detektory kouře. Je certifikován pro stupeň zabezpečení 1.

Azor nabízí svým uživatelům jednoduché intuitivní ovládání. Ovladač alarmu (čtečka čipů) vypadá jako obyčejný vypínač řady Tango. Nahoře má symbol zamknutého a dole odemknutého zámku. Chcete-li zapnout střežení, stisknete symbol zamknutého zámku a přiložíte svůj čip. Vypínač souhlasně pípne a signálka vypínače se rozsvítí červeně – „nevstupovat, tady hlídám já“. A to je vše. Pro odjištění platí postup opačný – signálka svítící zeleně znamená vstup volný. Kdo si tedy umí rozsvítit světlo, umí také ovládat Azora. Podmínkou je, že musí mít platný přístupový čip, který dá Azorovi „očichat“.

Druhou možností jak Azora pohodlně ovládat je sáhnout do kapsy, vyndat mobil a Azorovi zavolat. Jste-li jeho pánem, pozná vaše telefonní číslo a ozve se srozumitelné hlasové menu. Nejprve vám oznámí, jestli hlídá anebo „odpočívá v boudě.“ Pak už vám „podá vodítko“ formou nabídky: „pro zajištění stiskněte 1, pro odjištění stiskněte 0″. Když nabízenou klávesu stisknete, vykoná povel a řekne „PROVEDENO“. Jasné a srozumitelné.

Azor je stavebnice, jejímž základním prvkem je některá z přednastavených sad (AZOR START nebo AZOR PLUS). Tento základ se rozšíří o další potřebné prvky a takříkajíc se ušije na míru konkrétní instalaci. Azor je bezdrátový systém a díky tomu je jeho instalace snadná a šetrná k interiéru.

Vlastnosti

 • Lze využít až 10 bezdrátových detektorů.
 • Lze autorizovat až 10 uživatelů pro ovládání systému. Každému uživateli lze přiřadit jeho přístupový čip a telefonní číslo (případně i heslo pro vstup do hlasového menu). Uživatel si může přikoupit i ovládací klíčenku, která kromě zapnutí a vypnutí střežení umožňuje vyhlásit tísňový poplach.
 • Má intuitivní a snadné ovládání.
 • Hlasové a SMS zprávy posílá až na 10 telefonních čísel.
 • Komunikuje na bezpečnostní centrum (PCO). Je-li vyvolán poplach, Azor nejprve komunikuje na bezpečnostní centrum Jablotron. Potom odešle uživatelům SMS zprávu a nakonec jim postupně zavolá, aby poplachovou SMS nepřehlédli.
 • Jeho hlasová navigace umožňuje snadnou orientaci v menu při ovládání z mobilu.
 • Pro potvrzení přítomnosti pachatele může autorizovaný uživatel Azorovi zavolat a využít velmi kvalitní vestavěný odposlech.
 • Prvky spolehlivě komunikují s komunikátorem v pásmu 433 MHz. Systém provádí nepřetržitou kontrolu připravenosti bezdrátových prvků.
 • Bezdrátové prvky jsou napájeny běžnými alkalickými bateriemi, které mají typickou dobu životnosti cca 1 rok. Vybití baterie systém hlásí.
 • Nastavení systému lze provést počítačem (připojuje se pomocí USB kabelu).
 • Systém je certifikován podle ČSN EN 50131-1 do stupně 1 (nízká rizika).
 • Na prvky systému je při prokázané montáži certifikovaným technikem je na výrobek poskytována záruka 2 roky a prodloužení doby bezplatné opravy výrobku v servisu Jablotron na 5 let.